Täby Brandskyddsteknik

  • Kontakta oss

firefire

Passivt brandskydd

Brandskyddsisolering | Brandskyddsmålning | Brandtätning

Avdelningsansvarig

Thomas-Wallen

Thomas Wallén
Telefon: +46 70 147 86 68
E-post: thomas.wallen@tbt.se

Försäljning/Kalkyl

Gurcan Sari
Telefon: +46 70 962 46 02
E-post: gurcan.sari@tbt.se

Lager/logistik

Fredrik J Ekersund
Telefon: +46 72 898 44 44
E-post: fredrik.j.ekersund@tbt.se

 

Arbetsledning

Peter-Ahlen

Peter Ahlén
Telefon: +46 70 962 02 81
E-post: peter.ahlen@tbt.se

 

Arbetsledning

Bengt Lundin
Telefon: +46 70 995 40 79
E-post: bengt.lundin@tbt.se

 

 

Arbetsledning

Henrik-Joelsson_120x120

Henrik Joelsson
Telefon: +46 72 228 82 08
E-post: henrik.joelsson@tbt.se

 

 

Arbetsledning

Marcus Arencranz
Telefon: +46 73 048 68 32
E-post: marcus.arencranz@tbt.se

extinguisher

Aktivt brandskydd

Brandmaterial | Service | SBA | Utbildningar

Avdelningsansvarig

Thomas-Wallen

Thomas Wallén
Telefon: +46 70 147 86 68
E-post: thomas.wallen@tbt.se

Brandskyddskoordinator/Projektledning

Tim Angleborn

Tim Angleborn
Telefon: +46 70 792 26 95
E-post: tim.angleborn@tbt.se

tunnel-17

Tunnelprojekt

Försäljning/Kalkyl

konrad-120x120

Konrad Aurin
Telefon: +49 16 225 11 468
E-post: konrad.aurin@tbt.se

Projektingenjör

karolina-240

Karolína Harmachová
Telefon: +46 70 792 03 60
E-post: karolina.harmachova@tbt.se

Projektingenjör

Esra Bas
Telefon: +46 70 792 78 14
E-post: esra.bas@tbt.se

kugge-21

Administration

HR

Helen2_120x120

Helén Ljungmark
E-post: helen.ljungmark@tbt.se

HR Administratör

caroline-wedar-120x120-1

Caroline Wedar
E-post: caroline.wedar@tbt.se

Ekonomi

Ann Sundstrand
E-post: ann.sundstrand@tbt.se

Kvalitè och Miljö

Arne Holm
Telefon: +46 72 212 12 34
E-post: arne.holm@tbt.se

user-23

VD

user-23

COO Brandslangen AB

patrik-240

Patrik Ljungmark
E-post: patrik.ljungmark@tbt.se

Amir Tatarevic
E-post: amir.tatarevic@tbt.se

Täby Brandskyddsteknik…Vad kan jag hjälpa dig med idag?

Står du inför eller i början av ett byggprojekt, och vill undvika kostsamma fel och förseningar längre fram? Då är det smart att ta reda på exakt vilka lagar och regler som gäller idag. Och vad man bör tänka på för att det ska bli rätt från början. Ring någon av våra kontaktpersoner ovan, eller skicka in kontaktformuläret nedan, så kontaktar vi dig.

    Objekt

    Produktområde

    Nyheter

    Gården

    TBT hjälper Sparre Vreede Partners AB med deras projekt Gården i Uppsala, som är en nyproduktion av 33 lägenheter i… Läs mer

    Cederhusen

    TBT hjälper Veidekke Entreprenad AB med brandskyddsmålning av bärandekonstruktion samt brand och ljudtätning inom  Cederhusen. Cederhusen i Hagastaden kommer att… Läs mer

    Pepparrotsbadet

    Pepparrotsbadet i Enköping kommer bli ett familjebadhus med upplevelsedel, relaxavdelning, bubbellagun, och rutschkana. TBT hjälper Cobab med brandskydd av bärandestål… Läs mer

    Styrpinnen 23

    Tillbyggnad av kontorshus, fastigheten Styrpinnen 23 i centrala Stockholm som är blåklassad genomgår nu en omfattande totalrenovering och grundförstärkning. Tekniska… Läs mer

    © TÄBY BRANDSKYDDSTEKNIK AB 2021